İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu - Dolunay Organizasyon
Organizasyon Hizmetleri

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu

Dinimiz İslam’ın emir ve yasaklarının bulunması, bu emir ve yasakların yerine getirilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini gerektirmektedir. Buradan hareketle, yüce dinimiz İslam için değerli olan emirlerden bir tanesi, erkek çocuklarının sünnet ettirilmesidir. Sünnet anısı bir çocuğun gözünde her ne kadar korkulacak bir durum olarak görünse de, bu anının çok daha güzel sonuçları ortaya çıkarması sağlanabilir. İşte bunun için İslami sünnet düğünü organizasyonu düzenlenip, çocukların zihnindeki anılar çok daha olumlu olabilir. Peki, genel anlamda bu organizasyonlar ne anlama gelir?

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu Nedir?

İslami kurallar eşliğinde gerçekleştirilen, çeşitli dinletiler ve etkinlikleri içerisinde barındıran ve sünnet düğünü olarak düzenlenen organizasyonlar, İslami sünnet düğünü organizasyonları olarak adlandırılmaktadır. Bu organizasyonlarda ön planda olan ve dikkat edilmesi gereken pek çok durum da bulunur. Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.

 • İslami anlamda gerekli olan tüm dinleti ve etkinliklere yer verilir.
 • Çocukların eğlenmesi için görsel etkinlikler düzenlenir.
 • Organizasyona katılan konuklar için Kur’an-ı Kerim dinletileri, ilahiler ve semazen gösterileri gerçekleştirilir.
 • Çocukların eğlenmelerinin yanında, güzel bir hatıra ortaya çıkması için çeşitli ekipmanlar ile çocukların güzel kareler içerisinde yer almaları sağlanır.
 • Geleneksel bir hava ortaya çıkarılır ve bu şekilde organizasyonun anlamı daha da üst seviyede olur.

Yukarıda da görüldüğü üzere, İslami sünnet düğünü organizasyonlarında önemli pek çok kriter bulunmaktadır. Peki, bu tür sünnet düğünü organizasyonunda neler yapılır?

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu Nasıl Olmalıdır?

Sünnet Düğünü Organizasyonu - Dolunay Organizasyon

Sünnet düğünü organizasyonunda pek çok kriter göz önündedir. Sünnet Düğünü Organizasyonu isimli içeriğimize de göz atabilirsiniz. Bu kriterlerin tamamının en profesyonel şekilde uygulanması da, gerek çocukların, gerekse de ailelerin güzel anılar ile organizasyondan ayrılmalarına zemin hazırlar.

Bu nedenle de Dolunay Organizasyon olarak İslami sünnet düğünü organizasyonu konseptini sizlere en iyi şekilde hazırlıyoruz. Peki, bu organizasyon nasıl yapılır? Nelere dikkat ediyoruz?

 • Çeşitli süslemeler ile organizasyonun yapılacağı mekanı en renkli hale getiriyoruz. Çeşitli balon, masa ve mekan süslemeleri, organizasyonun değerini ikiye katlıyor. Evde sünnet düğünü organizasyonu düzenleme hizmetimiz de bu kapsamda yer almaktadır.
 • Mehter marşları ile açılış esnasında güzel bir gösteri yapıyoruz.
 • Çocuklarımızın eğlenmesi her daim önceliğimizdir. Bu nedenle mehter ekibi ile çocuklarımızı sünnet tahtında taşıyarak salona getiriyoruz. Bu esnada çok güzel görüntüler ortaya çıkıyor ve güzel fotoğrafların çekilme imkanı oluşuyor.
 • Çocukların eğlenmesi önceliğimiz olduğundan dolayı, animasyon ekibi ve palyaçolar ile çocuklarımızı eğlendiriyoruz.
 • Çocuklara yönelik bir organizasyon olduğundan dolayı onlara en lezzetli ve sağlıklı ikramlıkları sunuyoruz. Ayrıca aileler için de yemek organizasyonu talep edilirse, bu hizmetimizi de sizlere en iyi şekilde sunuyoruz. Yemekli sünnet düğünü fiyatları da, taleplerinizde göre şekillenmektedir.
 • İslami sünnet düğünü organizasyonlarında ek olarak; ilahiler söyleniyor, Kur’an okunuyor ve talep edilmesi halinde mevlüt yapılıyor.
 • Semazenlerin gösterileri ile ruha dinginlik sağlanıyor ve buna ek olarak çeşitli ilahi eserler ile organizasyonun manevi değerini daha fazla artırılıyor.

Yukarıda da görüldüğü üzere, İslami bir sünnet düğünü organizasyonu ile çocuklarınız için güzel anılar biriktirebilirsiniz. Genel anlamda organizasyonu bu şekilde özetleyebiliriz. Ancak bunun yanında belirli kurallar da vardır.

İstanbul’da Sünnet Düğünü Organizasyonlarında Neler Yapıyoruz?

Sizin için önemli ve anlamlı bu günde sizler için bir çok seçenek sunuyoruz. Dilediğiniz paketle hizmetinize hazırız. Sünnet düğünü için aradığınız tüm eğlence ve İslami organizasyonları bu paketlerde bulabilirsiniz. İlahi ve Kur’an tilaveti hocaları mevlid gruplarıyla hizmetinize hazırız.

Hem yetişkinlerin hem de çocukların eğleneceği organizasyon paketlerini Dolunay Organizasyon’da bulabilirsiniz.

İslami Sünnet Düğünü Kuralları

Sünnet Düğünü Organizasyonu - Dolunay Organizasyon

İslami kuralların uygulandığı sünnet düğünlerinde, diğer sünnet düğünlerine göre farklı kriterler bulunur ve daha hassas davranılması gerekir. Çünkü Kur’an-ı Kerim ve ilahi dinletileri olduğundan dolayı, daha manevi bir ortam bulunmaktadır. Bizler de Dolunay Organizasyon olarak sizlere bu manevi ortamı en iyi şekilde sağlayacağımızın sözünü veriyoruz. Peki, genel kurallar nelerdir?

 • Dini etkinlikler ve gösteriler gerçekleştirildiği için, ortamın daha manevi olması gerekir.
 • Kur’an-ı Kerim ve mevlüt okunurken, ilahi dinletisi gerçekleştirilirken sessizliğin sağlanması çok önemlidir.
 • Organizasyona katılanların memnuniyeti çok önemlidir. Bu nedenle konukların memnuniyeti ve manevi duygunun ortaya konulması için gerekli hassasiyet gösterilir.

Yukarıda da görüldüğü üzere, İslami sünnet düğünü organizasyonlarında çok daha hassas olunması gerekir. Elbette ki hassasiyet, çocuklarımızın eğlenmesinin önüne geçmez ve onları da en iyi şekilde eğlendiririz. Bu da organizasyondan sizlerin memnun olmasını sağlamaktadır. Peki, İslami sünnet düğünleri ile diğer sünnet düğünleri arasındaki farklar nelerdir?

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonlarının Farkları

Sünnet düğünü organizasyonlarında genel anlamda eğlence ön planda olurken, İslami sünnet düğünü organizasyonlarında manevi duygunun en içten şekilde yaşanması önemlidir. İşte burada da bazı farklar ortaya çıkar. Şimdi sizlere bu farklardan ve farklara etken olan etkinlik ile dinletilerden bahsedelim.

 • Yeniçeri Seremonisi

Yeniçeri seremonisinde, geleneksel ruhun en iyi şekilde yansıtılması önemlidir. Bu nedenle yeniçeri kıyafeti, şapkası ve yürüyüşünü yapan yeniçeri askerleri, sünnet düğününe farklı bir hava katmaktadır. Aynı zamanda yeniçeri askerleri, sünnet çocuğunu sünnet tahtında taşır ve salona giriş yapmasını sağlar.

 • Mehter Takımı ve Marşları

Osmanlı’dan beri var olan mehter takımı ve marşları pek çok etkinlik ve organizasyonda yer alıyor. Mehter ekiplerinin, güzel bir organizasyon çerçevesinde marşlar söylemesi ve yürüyüş yapmaları, sünnet organizasyonunun geleneksel değerini üst seviyeye çıkarmaktadır.

 • İlahi Dinletileri

İlahiler, dinimiz İslam’ı bizlere en anlamlı şekilde anlatır. Ruhumuzu dinlendirir ve güzel bir anının ortaya çıkmasını sağlar. Ruhsal dinginlik ve güzel bir etkinlik için, İslami sünnet düğünlerinde ilahi dinletilerine yer veriyoruz. Aynı zamanda önemli ilahi sanatçılarını da organizasyona davet ediyoruz.

 • Semazen Gösterileri

Hz. Mevlana’nın ruhunda dinginlik olduğu bir anda, dışarıdan gelen bir ritimli ses sonucunda ellerini havaya kaldırarak, ruhundaki o dinginliği göstermesi, günümüzde semazen gösterilerini ortaya çıkardı. Semazen gösterileri ile hem İslami bir hava yakalandı, hem de Hz. Mevlana anılmış oldu. Bizler de buradan hareketle, Dolunay Organizasyon olarak sizlere semazen gösterileri sunmaya çalışıyoruz. Ekibimiz sizlere bu havayı en iyi şekilde yansıtmak için gerekli olan tüm çabayı da gösteriyor.

 • Kur’an Dinletileri

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’den çeşitli ayetler okunarak, organizasyonun dini değeri üst seviyeye çıkarılmaktadır. Bu şekilde konuklar ve organizasyon sahipleri için manevi bir değer oluşturulduğundan dolayı, İslami sünnet düğünlerinde önemli bir husus konumundadır.

 • Mevlütlü Organizasyonlar

Organizasyonun dini değerinin ön plana çıkarılması ve dini bir organizasyon olması için mevlütlü sünnet düğünleri de tercih edilmektedir.

Sizlere güzel anılar sunmak için her daim yanınızdayız.

Sünnet Organizasyonlarında Verdiğimiz Hizmetler

Sünnet Düğünü Organizasyonu - Dolunay Organizasyon

Sünnet Düğünleri Organizasyonlarımızda mehteran takımı eşliğinde Yeniçeri askerleri ile sünnet tahtında sünnet çocuğu konfetilerle coşkulu bir şekilde giriş yaparak davetlilerin hayran bakışları arasında muhteşem bir giriş yapar.

Sonrasında palyaço kiralama hizmeti ile gelen çocuklar eğlenirler, bunun yanında tiyatro ekibi, animasyon yiyecekleri ile çocuklar eğlenir.

Düğün boyunca sürecek olan kamera çekimlerimiz ile anı ölümsüzleştiriyoruz. Fotoğraflara her baktığınızda size unutulmaz bir düğün hatırlamanızı sağlıyoruz.

Balon süsleme istediğiniz konseptle sunulur. Giriş balon süsleme, salon papatya balon süsleme ve sünnet tahtı süsleme şeklinde istediğiniz yerde istediğiniz şekilde yapılır. Mevlithanlar ve Kur’an tilavet için gelecek olan hocalarla dualar ve dilerseniz sohbet ile sünnet düğünü organizasyonumuzu taçlandırıyoruz.

Giriş balon süsleme, salon papatya balon süsleme ve sünnet tahtı süsleme şeklinde istediğiniz yerde istediğiniz şekilde yapılır.

Mevlithanlar ve Kur’an tilavet için gelecek olan hocalarla dualar ve dilerseniz sohbet ile sünnet düğünü organizasyonumuzu taçlandırıyoruz. Sünnet kınası için de ihtiyacınız olan her şey organizasyon ekibimizden talep edebilirisiniz.

Dahası günün anlam ve önemine eşlik eden çocuklar için düğün boyunca olacak animasyon yiyecekler ve palyaço gösterileri , Osmanlı şerbetçisi, pamuk şekeri arabası, patlamış mısır ve daha bir çok seçenek ile hizmetinize hazırız.

Animasyon yiyecekleri sünnet düğünü boyunca kiralayabilirsiniz. Hem davetlilerin ve çocukların beğenisini kazanacak hem de eğlenmelerini sağlayabilirsiniz.

İstanbul’un En Profesyonel Sünnet Organizasyon Ekibi Dolunay Organizasyon’da

Sünnet Düğünü Organizasyonu - Dolunay Organizasyon

Tecrübeli ve profesyonel ekibi ile eğlenceli palyaço gösterileri ve, tiyatroları ile gelen davetlilere ve çocuklara unutulmaz bir bir düğün yaşatabilirsiniz.

Nasrettin Hoca, Karagöz ve Hacivat oyunları ile de eğlenceli dakikalar sunabilirsiniz. Düğün için gelen çocuklar hem sıkılmamış hem de eğlenmiş olmaları için bir çok seçenek sunabilirsiniz.

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu Fiyatları

İslami değer taşıyan sünnet düğünleri, pek çok ailenin tercih ettiği organizasyonlar arasında yer alır. Çok fazla hassas değeri içerisinde barındırması ile beraber, farklı etkinliklere de sahne olması, İslami sünnet düğünlerinin önemini artırmaktadır. Bizler de Dolunay Organizasyon olarak sizlere en anlamlı sünnet düğünü organizasyonunu hazırlamak için çaba sarf etmekteyiz. Peki, bu süreçte fiyatlandırmamızı nasıl belirliyoruz? Nelere dikkat ediyoruz?

 • Organizasyonun yapılacağı yerin neresi olacağı,
 • Organizasyona katılacak kişi sayısı,
 • Yemekli veya yemeksiz olması,
 • İlahi dinletileri, Kur’an- Kerim dinletileri ve semazen gösterileri gibi etkinliklerin olup olmayacağı gibi pek çok değer, fiyatlandırmamızı belirlerken ön plana çıkmaktadır.

Fiyatlarımız siz değerli müşterilerimizi memnun etmek amacıyla her daim uygun seviyede tutulmakta, kalitemiz ise maksimum düzeyde olmaktadır. Bu nedenle bizlerden en değerli hizmeti alacağınızı garanti ederiz.

İstanbul İslami Sünnet Düğünü: Dolunay Organizasyon

Dolunay Organizasyon, 2000 yılından İtibaren İstanbul ve çevre illerde organizasyon hizmeti sunan bir firmadır. Bugüne kadar hazırladığı 1000’den fazla organizasyon sayesinde de kendini müşterilerine en güzel şekilde kanıtlamıştır. Aynı zamanda firmamız;

 • Üstün profesyonellik,
 • İş ahlakı,
 • Uygun fiyat,
 • Etik anlayış,
 • Uzman personeller,
 • Kaliteli ekipmanlar ve
 • Zamanında hizmet prensipleri ile hizmetlerine eksiksiz bir şekilde devam etmektedir.

İslami sünnet düğünü organizasyonu noktasında en iyi organizasyon hizmetini almak ister misiniz? O halde Dolunay Organizasyon sizin için en önemli ve değerli tercih. Yukarıda belirtilen prensiplere ek olarak, kendine ait prensiplere de sahip olan firmamız, diğer organizasyon firmalarından bu nedenle bir adım önde yer almaktadır.

Sizler de organizasyon hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak ve organizasyon hizmeti talebinde bulunmak isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Yaptığımız Sünnet Düğünü Organizasyonları

Sıkça Sorulan Sorular

İslami Sünnet Düğünlerinde Özel İstekleri Gerçekleştiriyor Musunuz?

Evet. Sizlerin özel isteklerine göre organizasyonumuzu şekillendiriyoruz.

Çocuklar İçin Hangi Etkinlikler Yapılıyor?

Şerbet ikramı, küçük atıştırmalıklar, animasyon ve palyaçolar ile çocuklarımızı eğlendirmekteyiz.

İstanbul Dışında Hizmet Veriyor Musunuz?

Evet. İstanbul ile beraber çevre illere de organizasyon hizmetlerimizi eksiksiz bir şekilde ulaştırmaktayız.

Organizasyon Evlerde Yapılabilir Mi?

Elbette. Dilerseniz evinizde, dilerseniz farklı bir dış mekanda sizlere organizasyon hizmeti sunabiliriz. Bunun kararı size aittir. Sizin tercihiniz ne olursa olsun bizler gerekli olan süsleme ve düzenlemeleri sizin tercihinize göre değerlendirmekteyiz. Evde, salonda ve bahçede sünnet düğünü organizasyonu hizmetlerimiz bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu