Semazenli Düğün Organizasyonu – Dolunay Organizasyon
Blog

Semazenli Düğün Organizasyonu

Hz. Mevlana’nın anılması ve onun öğretilerinin günümüzde devam ettirilmesi için yapılan sema gösterileri, birçok organizasyonun ana etkeni konumundadır. Gösterilerin düzenlendiği tüm organizasyonlara manevi bir değer katıldığı için de, semazen gösterilerinin organizasyon bünyesinde planlı ve profesyonel şekilde değerlendirilmesi gerekiyor.

İşte bizler Dolunay Organizasyon olarak size bunun sözünü veriyoruz. Sunduğumuz semazenli düğün organizasyonu ile çiftimizin düğününe manevi bir değer katıyor, sizlere güzel anlar yaşama fırsatı sunuyoruz.

Semazenli Düğün Organizasyonu Nedir?

Düğünler farklı şekillerde, farklı tasarımlarla düzenlenebilir ve bu düzen tamamen düğün sahiplerinin fikirleri ile ele alınır. İşte bu fikirlerden bir tanesi de semazenli düğündür.

Semazen ekibinin, sema gösterisini bir ahenkle sunması, bu gösteri ile ortamda manevi bir havanın oluşması, semazenli düğün organizasyonu olarak bilinmektedir. Bununla beraber, semazenli düğünlerde dini değer ön planda olduğu için, ek olarak farklı dini etkinliklerin de gerçekleşmesi önemlidir. Peki, semazenli düğünlerin içeriği nasıldır?

Semazenli Düğün Organizasyonu İçeriği

Semazenli düğünler, dini ve İslami düğün kategorisine dahil olmakta, bu nedenle içeriklerinde dini pek çok etkinlik bulunmaktadır. Dini Düğün Organizasyonu isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz. Bizler de Dolunay Organizasyon olarak, sizlere en kapsamlı ve profesyonel semazenli düğünleri sunmak için çalışmalarımızı bu çerçevede gerçekleştirmekteyiz.

Bu kapsamda en önemli olan plan ve program olduğu için, sizlere aşağıdaki hizmet türlerini semazenli düğün organizasyonlarında düzenlemekte ve güzide bir organizasyon haline getirmekteyiz:

Semazen Organizasyonu: Sema gösterilerini gerçekleştirecek eğitime, deneyime ve bilgiye sahip olan semazenler ile gerçekleştirilen ve düğün organizasyonuna manevi değer katan etkinliklerdir.

Tasavvuf Grubu: Tasavvufi dinleti imkanı sunan ve katılımcıların ruhuna dokunan ezgiler eşliğinde semazenli düğün organizasyonlarının dini değeri daha fazla artmaktadır.

İlahi Grubu: İlahiler, dini düğün organizasyonlarında sıklıkla tercih edilen dinleti türüdür. Bu nedenle ilahi dinletisi ile semazenli düğün organizasyonları çeşitlendirilebilmektedir.

Kur’an-ı Kerim Dinletileri: Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’den bölümler okunarak, organizasyona farklı bir dini anlam katılmaktadır.

Yukarıdaki etkinlik ve dinletiler, semazenli düğün organizasyonlarında sıklıkla tercih edilmekte, siz değerli müşterilerimizin taleplerine göre organizasyonun havası daha farklı hale getirilebilmektedir. Bu nedenle Dolunay Organizasyon firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilir, sizler de organizasyonunuzun düzenlenmesine katkı sağlayabilirsiniz. Peki, düğünlerde semazen gösterileri nasıl yapılır?

Düğünlerde Semazen Gösterileri

Sema gösterileri, Hz, Mevlana’nın yad edilmesi maksadı ile düzenlenen törenlerdir. Bu tür törenlerde, yad edilecek kişinin sözleri ve öğütlerine yer verilmekle beraber, onun gerçekleştirdiği hareketler uygulanmaktadır. Sema gösterileri de bu şekilde ortaya çıkmıştır. Peki, ama nasıl? Şimdi sizlere bundan bahsedelim.

 • Mevlana huşu içerisindeyken, dışarıdan bir ritim duyar ve bu ritim ile içerisindeki huşuyu birleştirmek ister.
 • İsteğini hayata geçirmek için ayağa kalkar ve başını sema gösterilerindeki gibi yatırır, ellerini iki yana açarak kendi etrafında huşu içerisinde döner.
 • Bu dönüş, daha sonraki yıllarda, Hz. Mevlana hayata gözlerini yumduktan sonra, onun yad edilmesi için sema gösterileri adı altında gerçekleştirilmeye devam eder.
 • Mevlana’nın bizim için çok önemli bir değer oluşu da, onun yad edilmesi maksadı ile bu tür etkinliklerin gerçekleştirilmesini sağlamıştır.

Günümüzde pek çok organizasyonda tercih edilen ve tercih edilmesi ile organizasyona manevi bir değer katan semazen gösterileri, Dolunay Organizasyon firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Sizler de firmamızı tercih ederek, düğün organizasyonunuz için manevi bir değer oluşturma fırsatını bu kapsamda yakalayabilirsiniz. Peki, semazenli düğün organizasyonunun fiyatları neye göre belirlenmektedir?

İstanbul Semazenli Düğün Organizasyonu Fiyatları

Düğün organizasyonlarında talepler ve uygulamalar birbirinden farklı olduğu için, fiyatlandırmada da bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bu hususlara dikkat ederek fiyatlar belirlenirse de, hem uygun fiyat avantajı ortaya çıkar, hem de memnuniyet sağlanmış olur. Bizler de bu nedenle Dolunay Organizasyon olarak sizlere uygun fiyat avantajı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Peki, fiyatlandırmamızı hangi hususlara göre belirliyoruz?

 • Düğün organizasyonunun özel bir alanda veya evde yapılıp yapılmadığı,
 • Organizasyona katılacak kişi sayısı,
 • Organizasyonda kullanılacak ekipmanlar,
 • Semazen ekibinin yanı sıra diğer yan etkinlik ve dinletilerden yararlanılıp yararlanılmadığı,
 • Özel taleplerin olup olmadığı,
 • Yemek organizasyonunun olup olmadığı ve daha pek çok husus dikkate alınarak, fiyatlarımız belirlenmektedir.

Yukarıdaki hususlara dikkat ederek fiyatlandırmamızı belirlediğimiz için, uygun fiyat avantajı ile en kaliteli hizmetten yararlanma şansını elde edersiniz. Çünkü Dolunay Organizasyon için her daim güvenlik duygusu ve iş ahlakı ön plandadır.

Semazenli Düğün: Dolunay Organizasyon

Dolunay Organizasyon, 2000 yılından itibaren hizmet veren, hizmetlerinde çeşitliliği her daim önemseyen ve müşteri memnuniyeti üzerine hareket eden bir firmadır. Etik anlayış ve ahlaki değerlere dikkat edilmesi bizim için son derece önemli olduğundan dolayı, sizlere en güvenli hizmeti sunacağımızı garanti ediyoruz. Peki, bizi neden tercih etmelisiniz?

 • Hizmetimizi profesyonel, eğitimli ve tecrübeli çalışma arkadaşlarımız ile sunuyoruz.
 • Uygun fiyat prensibine göre hareket ediyor, bu nedenle sizlere fiyat-performans açısından en iyi hizmeti ulaştırıyoruz.
 • Hizmetlerimizde sizlerin taleplerine değer veriyoruz. Bu nedenle müşteri memnuniyeti de sonuna kadar sağlanmış oluyor.
 • Uzun yıllardır bu sektörde yer aldığımız ve hizmetlerimizde prensiplere dikkat ettiğimiz için, bizlerden güvenle hizmet alabiliyorsunuz.

Yukarıda da görüldüğü üzere, semazenli düğün organizasyonu için Dolunay Organizasyon firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Hizmet almak ya da hizmet hakkında bilgi edinmek isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Çünkü daima biz sizin için en iyisini düşünüyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetinizi istanbul dışında da sunuyor musunuz?

Evet. İstanbul ile beraber civar şehirlerde de hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Semazen ekibi ile beraber yan etkinlikler sunuyor musunuz?

Evet. Tasavvuf grubu, ilahi dinletisi, Kur’an-ı Kerim dinletileri ve daha pek çok yan etkinlik ile sizlere hizmetlerimizi sunuyoruz.

Semazenli düğün organizasyonu nerelerde düzenlenir?

Talep etmeniz durumunda, dilediğiniz yerde organizasyon düzenlenebilir. Bu nedenle sizin talebinize göre hareket edilmektedir.

Yemekli olarak sunuyor musunuz?

Semazenli düğün organizasyon, talep etmeniz durumunda yemekli bir şekilde de sunulabilir. Bunun tercihi size aittir. Aynı zamanda yemeklerin neler olacağını da sizler tercih edebilirsiniz.

Koronavirüs tedbirlerine dikkat ediyor musunuz?

Elbette. Pandemi döneminde olduğumuzdan dolayı, koronavirüs önlemlerinin tamamına dikkat ediyor, HES kodu uygulamasını da göz önünde bulunduruyoruz. Bu nedenle pandemi ile ilgili herhangi bir problem karşınıza çıkmıyor.

Katılımcı sınırı bulunuyor mu?

Seçilen salon veya özel alana göre en üst kapasiteye kadar katılımcı bulunabiliyor. Pandemi döneminde olunduğundan dolayı, bu hususta bazı kısıtlamalar da bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu